kiek suprantu, mano mergina serga depresija

DWQA QuestionsCategory: Depresijakiek suprantu, mano mergina serga depresija
Sirgutis rašė:

Sveiki, susidūriau tikrai su keista problema – kiek suprantu mano mergina serga depresija. Jai nemažai teko išgyventi – važinėti į mokslus į kitą miestą, kitą Lietuvos kraštą. Kelionės užtrukdavo po 3-4 val. 2 kartus į savaitę pirmyn ir atgal. Jai nesisekė su buto nuoma svetimam mieste – apvogė ir kt. bėdos. Šiuo metu kaip ir viskas pasibaigė – ji kartu su manimi, rašo diplominį ir būna čia, Vilniuje. Tačiau ji visiškai pasikeitė. Daugumą laiko ji praleidžia gulėdama lovoje ir žiūrėdama į vieną tašką. Nenori su manimi kalbėtis ar kažką veikti. Tiktais guli ir guli. Aš kaip galėdamas šoku aplink ją rūpinuosi, namai sutvarkyti, valgyt padarau, gėles jai perku, švelnius žodžius šneku ir guodžiu tačiau niekas nepadeda. Ji netgi pyksta ant manęs ir prašo, kad palikčiau ją ramybėje. O jei palieku dienai ramybėje – ta prasme užsiimu savais reikalais – tada ji pyksta, kad ji man nebesvarbi ir aš nebesirūpinu. Jau nebežinau, ką bedaryti. Perskaičiau net krūvą literatūros apie depresiją ir jos gydymą, tačiau, kai jai užsiminiau kad vertėtų pas gydytoją apsilankyti, ji supyko ant manęs, kad aš ją laikau psiche ir “gal jai į Vileiką (psichiatrinę) jau gultis?”. Gal jūs galite patarti kaip dar galiu jai padėti ar įkalbėti kreiptis į profesionalus gyd., ar kažkaip aš padėčiau? Nelabai žinau jau ką daryti. Aš ją myliu, tačiau jau pastebiu, kad man pačiam iš darbo grįžti į namus vis mažiau besinori. Grįžtu kaip į karo lauką. Patarkit ką.

1 Answers
admin Staff rašė:

Labas. Tavo merginai labai pasisekė, kad turi tokį rūpestingą ir mylintį vaikiną. Įsivaizduoju, kaip Tau turėtų būti sunku, kai Tu dėl jos taip stengiesi, o ji nenori su Tavimi kalbėtis, pyksta ant Tavęs. Suprantama, kad tada gali nesinorėti grįžti namo.
Iš to, ką papasakojai, tikrai panašu, kad Tavo mergina gali sirgti depresija ir jai reikia specialistų pagalbos. Suprantu, kad esi pasimetęs ir nežinai, kaip jai padėti. Tu gali ateiti pas socialinį konsultantą ir su juo pasikalbėti apie pagalbos galimybes Tavo merginai. Jį gali rasti Jaunimo psichologinės paramos centre, Rasų g. 20, kiekvieną darbo dieną, nuo 16 iki 20 val. Iš anksto užsiregistruoti nereikia, konsultacija nemokama.