… mane nuo žiemos kamuoja sunki depresija…

DWQA QuestionsCategory: Depresija… mane nuo žiemos kamuoja sunki depresija…
x_dute_14 rašė:

sveiki… man būtų labai gera gauti kokį nors patarimą… matote, mane nuo žiemos kamuoja sunki depresija… gydausi, geriu vaistus… tačiau kartais vis tiek užeina priepuoliai… ir tada svajoju apie savižudybę, suplanuoju ją, kartais net parašau atsisveikinimo laišką… iki šiol vis kas nors sutrukdydavo… ateidavo dienos, kai jaučiausi geriau, ir nebenorėjau mirti… tačiau vėliau ir vėl mąstydavau apie savižudybę… mane tai labai kamuoja… sakiau daktarei, bet ką ji gali padaryt, ir taip geriu labai stiprius vaistus, dozes didinti jau nelabai galima… baisiausių mano košmarų priežastis yra mokykla… anksčiau mokiausi labai gerai, dabar vos išeina teigiami pažymiai… ir tai vis dėl depresijos… labai pergyvenu dėl blogų pažymių. Daug mokaus, o rezultatai vis tiek panašūs… gelbėjuos kurdama (eiles, noveles), bet tam beveik nelieka laiko – juk dabar įtempčiausios mokslų savaitės.. esu devintokė, mokaus (…) gimnazijoj… tai labai stipri mokykla, didžiulis krūvis… kartais taip viskas atsibosta, nebegaliu kovot, noris tik mirti… nežinau kaip iš šitų minčių išsivaduoti.. kaip sulaukti vasaros… iki jos dar keliamieji egzaminai, kurių aš tikrai neišlaikysiu.. galbūt mama nuneš pažymą, kad man depresija, ir būsiu atleista… bet dar nežinia, kaip ten bus… labai prašau, mestelkit bent kokį patarimą! kaip neišprotėt, kaip nenusižudyt???

1 Answers
admin Staff rašė:

Sveika. Iš Tavo laiško jaučiu kaip Tau sunku. Rašai, kad gydaisi, tačiau vis tiek kartais ateina mintys apie savižudybę. Depresija yra ne tik kūno, bet ir sielos liga, kuri gali būti gydoma ne tik vaistais, bet ir psichoterapijos pagalba. Labai svarbu, kad geri vaistus, tačiau tuo pačiu gali kreiptis ir į psichologą, su kuriuo galėtum pasikalbėti apie tai, kokius sunkumus Tau sukelia ši liga. Taip pat apie tai, jog Tau dažnai kyla mintys apie savižudybę. Tai labai svarbu aptarti su psichologu, su jo pagalba gali išmokti kaip kovot su tokiom mintim. Svarbu, kad šalia Tavęs būtų koks artimas žmogus, kuriuo gali pasitikėti ir kuris galėtų Tave palaikyti, kai Tau yra ypač sunku, kai kyla mintys apie savižudybę (gal tai galėtų būti Tavo mama, sesuo, močiutė, gera draugė (-as), tiesiog Tau artimas žmogus). Pasidalinus savo sunkumais pasidaro lengviau.
Įsivaizduoju, kaip turėtų būti sunku, kai mokaisi daug, o rezultatai nedžiugina. Suprantama, kad tada viskas atsibosta. Tačiau žudytis dėl to tikrai neverta. Rašai, kad kartais suplanuoji savižudybę, tačiau vis kas nors Tau sutrukdo, ateina dienos, kada nebenori mirti. Vadinasi, yra dalykų, kurie Tave sulaiko nuo savižudybės. Nepaleisk jų! Pabandyk daugiau dėmesio skirt tiems dalykas, tai veiklai, kuri Tau suteikia malonumo (gal gali surasti daugiau laiko kūrybai, kuri Tave gelbėja).
Sergant depresija svarbu kuo daugiu judėti, kažkuo užsiimti, jei jauti kad Tavo būsena pablogėja – gali išeit trumpam į lauką pasivaikščioti, saulės spinduliai sušildo sielą ir mintis. Bet tai tik keli pasiūlymai, o svarbiausia, ką aš noriu Tau pasakyti, tai, kad esu tikra, kad savižudybė nėra išeitis, o depresija yra pagydoma liga, todėl nepasiduok jai, nenuleisk rankų.
Ir dar, kai yra labai sunku, kai kyla mintys apie savižudybę, paskambink mums į “Jaunimo liniją”. Kartu bus lengviau išgyventi sunkias minutes.