Negaliu tverti vidinės tylos ir tuštumos

DWQA QuestionsCategory: DepresijaNegaliu tverti vidinės tylos ir tuštumos
Nera Jegu rašė:

Sveiki,
negaliu tverti vidinės tylos ir tuštumos. Galvoje nėra minčių, norų. Ir jausmų nėra. Tik nerimas varantis įsitempti ir bėgti. Baisiausia, kai lieku viena. Labai kankina įkyrios, pastoviai besikartojančios beprasmiškos frazės, kuriomis kažkaip nesąmoningai malšinu tą nerimą ir užpildau tuštumą. Šios beprasmybės yra vietoj minčių ir atstoja jausmus. Pagaunu save besikartojant ir labai bijau išprotėti. Persekioja praeities šmėkla jau antri metai sapnuoju ligonines, kur gydžiausi nuo depresijos, antidepresantų ir neuroleptikų dozės tik didėja. Nors šiuo metu būsena tikrai palyginus pagerėjo.
Kažkoks užburtas ratas nesėkmingai mėgindama trauktis iš gyvenimo žiauriai įskaudinau savo artimuosius, todėl nenorėčiau to dar kartą daryti. O ateities ir košmaro pabaigos nematau. Ūmai suvokiu, kad esu priklausoma nuo vaistų. Labai bijau sugrįžti į buvusią būseną, į kurią sugrįžtu dešimteriopai stipriau tik bandant nutraukti nuo 2000 užsitęsusi gydymą. Labai pavargau…

1 Answers
admin Staff rašė:

Labas. Pirmiausiai noriu padėkot, kad parašei mums, kad stengiesi (vis dėlto) nelikti viena. Rašai, kad Tave slegia pastovios įkyrios mintys, kad nėra minčių, norų, jausmų. Nors (, kaip rašai,) Tavo būsena palyginus pagerėjo, tačiau, kaip supratau, Tau ir dabar yra sunku. (užpuola baimės, pavargai) Iš tiesų nelengva, kai kamuoja košmarai, kai bijai išprotėti. Kaip supratau, jau ilgą laiką gydaisi, geri vaistus. Nuo to labai pavargai… Kai kuriems iš mūsų tenka visą gyvenimą gerti vaistus, nes serga cukriniu diabetu, kitiems visą gyvenimą arba didelę jo dalį tenka gydytis nuo depresijos ar kitų ligų. Gydymas nuo depresijos iš tiesų trunka ilgai, gali trukti netgi visą gyvenimą. Tau gali būti svarbu žinoti ir tai, kad depresija gali būti gydoma ne tik vaistais, bet ir psichoterapija. Geriausia būtų kreiptis į savo gydytoją, kuris išrašo Tau vaistus ir su juo pasitarti tiek dėl priklausomybės vaistams, tiek dėl psichologo ar psichoterapeuto konsultacijų. Išsakyk gydytojui ir kitus simptomus.

Baisu grįžti į buvusią sunkią būseną, bet rašai, kad į ją grįžti tik tuomet, kai bandai nutraukti gydymą. Taip pat rašai, kad būsena pagerėjusi. Tai reiškia, kad gydymas padeda, taigi svarbu pasitikėti gydytoju ir laikytis jo nurodymų, gerti paskirtus vaistus. Taip pat pabandyk surinkti daugiau informacijos apie savo ligas. Klausk išsamių paaiškinimą savo gydytojo, skaityk literatūrą. Kai geriau suprasi, kas su Tavimi vyksta, atsiras daugiau aiškumo ir dabarty, ir ateity.

Pasistenk nelikti viena, jei tai įmanoma, pasikalbėk apie savo būseną, apie tai, kas su Tavim vyksta su savo artimaisiais, jie gali suteikti paramą ir atitinkamą pagalbą. Jei vis dėlto negali to padaryti, paskambink į Jaunimo liniją. Nepasiduok Tave slegiančiam nuovargiui, nenuleisk rankų.